Niiinis julkalender LUCKA # 1

20111201-095204.jpg

LUCKA # 1

Då öppnar vi första luckan i Niiinis julkalender! Första luckan innehåller en upphängningsbar skylt. Den är 26cm i hög och 3,5 cm bröd. Vit med svart text. Du som vinner kommer att få välja på några olika texter.

1) Älskad
2) God Natt
3) Lycka
4) Fina du
5) God Jul
6) Älskar dig
7) Drömmar
8) Kärlek
9) Mitt allt
10) Underbar

För att vara med o tävla i julkalendern idag så gör du såhär:

• Skriv att du deltar bland kommentarerna och vilken text du önskar (av de ovan) om du vinner.

• Skriv ett inlägg om att du deltar i Niiinis julkalender och länka till www.nindigosrum.se och hit till min blogg och detta inlägg. Har du ingen blogg skriver du en status om det på Facebook. Låna gärna bilden!

• Du får gärna gilla både Nindigos Rum och Niiinis – Morgonpigg 3 barnsmamma på FACEBOOK! klicka på respektive namn så kommer du till sidorna!

Imorgon den 2/12 presenteras den första vinnaren!!!

 

OBS: Det pågår en liknande tävling på Nindigos RUM:s sida på Facebook. Det är inte samma tävling och man kan bara delta i en utav tävlingarna!

10 kommentarer till “Niiinis julkalender LUCKA # 1

  1. Jag är självklart med.. Hade velat haft en med texten: Mitt allt..
    Den hade jag hängt på dörren till Willes rum i nya lägenheten.. Har länkat till dig på min blogg.. Kramis

  2. En fråga bara. Hur ska jag kunna vara med en sån här tävling? Min blogg är låst för den är bara till för familjen. Jag har ingen Facebook. Är lite trött på såna här tävlingar att man måste ha en öppen blogg och Facebook. Synd.

    1. Skulle ha skrivit det kanske…. Man kan vara med om man tex tipsar någon oxå! Inga större problem än så vettu. Nu kan säkert inte jag tala för andra tävlingar men vad gäller min tävling så vill man att tävlingen ska nå ut till så många som möjligt. Därav krävs vissa ”uppoffringar” för att delta. Sedan driver jag ett nystartat företag som är väldigt litet än så länge. När jag skänker gåvor så är ju det faktiska pengar rakt ur från mitt företag. För att så att säga täcka en liten del av kostnaderna kanske man kan lyckas få lite marknadsföring. DÄRFÖR fungerar tävlingarna så hos mig.

      Det är HELT valfritt att delta också vettu!

    2. Glömde en sak…. Du kan ju tipsa på din låsta blogg oxå. Då har du ju tipsat din familj!

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *