Jag som brunett!

20111021-084238.jpg

20111021-084329.jpg

20111021-084348.jpg
Sådär, då var man brunett igen! Det känns….va ska jag säga. Som en lättnad! Jag är lättad. Det känns som om jag kommit hem igen. Som att jag är Nina igen. Trodde inte det skulle kännas så. Men jag antar att det känns så när vi blir som våra gener tänkt att vi ska vara. Jag är född sån här. Då kanske det är så att ögonen och hjärnan liksom PIUUUUH när man ser ut som det var tänkt. Vicket jäkla knarkarsurr från mig såhär tidigt på morgonen va?

Jaja, viktigt var att barnen tyckte det blev fint. Dom tyckte det blev jättefint. Annars brukar det demonstreras högljutt! Tony sa att det var fint. Det duger för mig. 😉

5 kommentarer till “Jag som brunett!

  1. Jag hittade din blogg av en slump och jag kan inte få nog av den.
    Jag tycker du passar i brunett, helt klart många tror att jag är brunett egentligen för det passar så bra men egentligen är jag blond. Jag har aldrig känt mig hemma alls i blont. När jag började färga till brunett så kände jag mig som jag. Jag hade hittat hem.
    Ha en bra helg. Kram

Lämna ett svar

Din e-postadress kommer inte publiceras. Obligatoriska fält är märkta *